Jeżeli język nie jest poprawny,
Mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć,
Jeżeli mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć,
Nie będzie zrobione to, co ma być zrobione,
A wtedy moralność i wszystkie sztuki ulegną zepsuciu
I sprawiedliwość zejdzie na manowce
I wszyscy popadną w stan bezładnego pomieszania.

Konfucjusz
_____________________

11 kwietnia 2011

14 Leczą y bronią

10 kwietnia – Dzień Służby Zdrowia

kliknij, aby powiększyć
Lekarze dostają do swojej dyspozycji programy nie tylko ułatwiające dostęp do potrzebnych informacji, ale i uwzględniające wyjątkowo trudny i frustrujący charakter pracy w służbie zdrowia. Wyobraźmy sobie na przykład taką sytuację: w dwudziestej godzinie źle opłacanego dyżuru, po 200 udzielonych poradach i wypisanych receptach, przy dwusetnym pierwszym pacjencie, który ma do lekarza pretensje, że w przychodni są kolejki na kilka miesięcy do przodu, zmęczony wzrok lekarza trafia na baner w dolnej części okienka programu Leksykon - Lider Informacji o Lekach (obrazek obok). Klika na baner...

kliknij na baner

...i trafia tam, gdzie trafiłeś ty, drogi czytelniku, jeśli kilknąłeś na baner, i widzi urządzenia nie wymagające wypisywania jakichkolwiek druków i zezwoleń, skuteczne i nowoczesne, zapewniające szybki i przewidywalny efekt. Bez recepty. Emocje. Hobby. Pasja. Znużenie mija odegnane otwierającymi się możliwościami.

Lekarz już wie. Już wie. Nie tylko, co będzie robił po godzinach, nie! - on wie, co zrobi natychmiast.

(zrzut okienka programu udostępnił Marek)


ps. Brawa dla Lidera Informacji o Lekach za brawurowy dobór reklamodawców.
Będzie miło, jeśli podpiszesz się pod swoim komentarzem. Różne opcje podpisu wybierzesz z rozwijanej listy pod oknem, gdzie wpisujesz komentarz. Wystarczy imię lub nick w polu NAZWA.

14 komentarzy:

 1. Aaaa to już wiem dlaczego strzela się do niepełnosprawnych na ulicy. To wiele wyjaśnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. No co? Selekcja. A że nie naturalna...;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ad Margo) Niepełnosprawni nie byli obiektem zainteresowania działu reklamy, który uznał, że baner przekierowujący do strony z bronią to świetny pomysł.

  ad Nivejka) To nie selekcja, to raczej pomysł twórców tego programu na odreagowania frustracji przez lekarzy. Po godzinach.

  OdpowiedzUsuń
 4. byt kształtuje świadomość...?

  OdpowiedzUsuń
 5. U lekarza czy u pomysłodawcy umieszczenia takiej reklamy w programie komputerowym dla lekarzy?

  OdpowiedzUsuń
 6. mam wrażenie, że u każdego człowieka, który wykonuje zawód w którym narażony jest na kontakt z ludźmi (bez względu na to, czy taki zawód cieszy się społecznym prestiżem, czy tez nie) byt kształtuje świadomość w taki własnie sposób.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, zgodzę się z tobą. W takich zawodach również łatwiej o wypalenie, a może po prostu wypalenie jest bardziej zauważalne i niebezpieczne: bo kiedy bezosobowo potraktujesz śrubkę, którą wyprodukowałeś - nic złego się nie stanie; jeśli pacjenta, ucznia, klienta - robisz im krzywdę.

  Niestety, nie wszystkie profesje związane z kontaktem z ludźmi mają prawo do takiego odpoczynku, który by ich przedstawicielom ułatwił zachowanie ludzkiej twarzy, jak nauczyciele, którym przysługuje roczny urlop na podratowanie zdrowia. A szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasem mam wrażenie jakbym ptrzebowała takiej "rozrywki"...ale nic to,u nas klient najgroższy,a ja pracuje nad sobą-wdech-wydech...:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Aż strach iść do lekarza :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ad Iwona) No widzisz, a w programie komputerowym dla lekarzy nie reklamowali takich fajnych technik relaksacyjnych :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ad aga_xy) Lekarze też się boją:

  "Wyzwiska, popychanie, ciąganie za włosy - lekarze, głównie ci ze szpitalnych oddziałów ratunkowych, nie mają łatwego życia. Przed agresywnymi pacjentami zwykle bronią się sami, w skrajnych przypadkach wzywają policję, albo proszą o pomoc rzecznika praw lekarza."

  http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12603146,wiadomosc.html?ticaid=1c1df

  "Najczęstszymi przejawami agresji są wyzwiska, obelgi czy podważanie umiejętności zawodowych lekarzy. Jednak coraz częściej (18 proc. opisanych przypadków) dochodzi również do bezpośredniej przemocy fizycznej - szturchania, popychania czy opluwania."

  http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/102491,lekarze_coraz_czesciej_sa_ofiarami_agresji_pacjentow.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Każdy powinien mieć swoją laleczkę voo doo-może,to jakiś sposób na odreagowanie? :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Obawiam się, że laleczka voo-doo u ludzi pracujących w zawodach wymagających kontaktów z innymi ludźmi długo by nie przetrwała :)

  OdpowiedzUsuń
 14. To nie tylko lekarze tak mają - myślę że każdy kto ma bezpośredni kontakt z ludźmi.

  OdpowiedzUsuń

Będzie miło, jeśli podpiszesz się pod swoim komentarzem.
Różne opcje podpisu wybierzesz z rozwijanej listy pod oknem, gdzie wpisujesz komentarz.
Wystarczy imię lub nick w polu NAZWA.