Jeżeli język nie jest poprawny,
Mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć,
Jeżeli mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć,
Nie będzie zrobione to, co ma być zrobione,
A wtedy moralność i wszystkie sztuki ulegną zepsuciu
I sprawiedliwość zejdzie na manowce
I wszyscy popadną w stan bezładnego pomieszania.

Konfucjusz
_____________________

16 sierpnia 2011

39 Wniebowzięcie

To jest grób żydowskiej kobiety, która jest królową Polski, w którym jednak, jak również w żadnym z innych licznych jej grobów rozsianych po różnych miastach i krajach na świecie, nie została pochowana, ponieważ tak naprawdę została pochowana w Jerozolimie (ewentualnie w Efezie), o czym jednak nie wspomina żadna z ksiąg Nowego Testamentu, za to wspomina apokryf, czyli tekst którego Kościół nie włączył do kanonu biblijnego, gdyż go oficjalnie nie uznaje, ale w którym to grobie ta kobieta także nie spoczywa, ponieważ gdy umarła, chociaż w sumie nie umarła, tylko zasnęła, została natychmiast wzięta razem z ciałem do nieba, a to dlatego, że urodziła dziecko, które nie było dzieckiem jej męża, pozostając przy tym dziewicą.
Nie? Nie dlatego? Wiedziałam, że któregoś fragmentu nie załapałam.

(Licheń, zdjęcie udostępniła janeel)
Będzie miło, jeśli podpiszesz się pod swoim komentarzem. Różne opcje podpisu wybierzesz z rozwijanej listy pod oknem, gdzie wpisujesz komentarz. Wystarczy imię lub nick w polu NAZWA.

39 komentarzy:

 1. Najlepszy pijar w historii świata,nie wszystko można załapać ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. czemu ta tabliczka taka zmaltretowana? zero szacunku! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. od Iwona) Jak nie wszystko można załapać, to można dać sobie wszystko wmówić. Na tym polegają tajemnice wiary, których nie da się objąć rozumiem ;)

  ad el) Wytocz im proces z artykułu 196 KK o obrazę Twoich uczuć religijnych ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bilokacja za życia jest passe... Bilokacja po śmierci - jakby to Jeż Jerzy ujął - TO JE DOPIERO CZAD!

  OdpowiedzUsuń
 5. A tam, czad. Na to się mówi dogmat :)
  ps. Ogłoszony w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus (Najszczodrobliwszy Bóg) w 1950 roku przez papieża Piusa XII.

  OdpowiedzUsuń
 6. A może to grób Nut, matki Ozyrysa, też boga... Nie? Pewnie, że nie, bo bóg chrześcijan zazdrosnym jest i wyjątowo dobrze potrafi zawalczyć o swoje dobra. Materialne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że ten grób obraża uczucia religijne wielu katolików :-D

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba się nie zgubiłam, ale jak się nad tym tak dobrze zastanowić, to zawsze lubiłam science-fiction! :))

  OdpowiedzUsuń
 9. To jest kwintesencja logiki i konsekwencji w wydaniu katolickim. Ręce mi opadły.

  OdpowiedzUsuń
 10. No, proszę… Jak do mnie (ostatnio), to fe, fe, fe, przemoc… A tu co? Z armaty ktoś wali (choć widać lichej) i ani mru, mru (inna blacha?)… Coś tam – do sądu odsyłają (KK = KK przypominam). No, po prostu człowiekowi rdza odpada…

  OdpowiedzUsuń
 11. ad Viola R) Jahwe by na taki układ nie poszedł.

  ad iw) To nie S-F! To tajemnice wiary!

  ad Riannon) Bo istnieją dwa rodzaje logiki: logika i logika religijna.

  ad Marta Mim) Bo czym innym jest "porządna blacha w czoło" (cyt. za komentarzem 20 do scenki "Meneliki...") a czym innym stwierdzenie: twoje poglądy są niespójne i nielogiczne. Wierzę, że dostrzegasz różnicę.

  OdpowiedzUsuń
 12. ... tak! Ponieważ Matka Boża tak naprawdę była Polką!:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na pewno, typowo słowiańska uroda!:D
  http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/jak-wygladal-jezus-chrystus/zdjecie/rekonstrukcja-naeveze-stron-popular-mechanics,3760399

  OdpowiedzUsuń
 14. Rzeczywiście:)
  A gdzie te błękitne oczy z obrazka "Jezu ufam Tobie"?
  http://www.sobieraj.bielsko.opoka.org.pl/w_g_olej_3.html

  OdpowiedzUsuń
 15. ad Piotr Lalik) Dwóch różnych ojców ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. ...albo Jezus z tego wszystkiego nabawił się osobowości mnogiej http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenie_dysocjacyjne_to%C5%BCsamo%C5%9Bci i ta niebieskooka miłosierna osobowość się onegdaj siostrze Faustynie objawiła...

  OdpowiedzUsuń
 17. A ta druga, to po ojcu (mściwy Jahwe) raczej niemiła musi być.

  OdpowiedzUsuń
 18. nie Jahwe tylko Adonai! :-))

  OdpowiedzUsuń
 19. Hm :)
  Jahwe to imię. Adonai to tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 20. wiesz nad czym się zastanawiam, że nie jest wcale rzadkością to, że ci co wyśmiewają się z takich i innych manipulacji kościelnych, tak naprawdę w to wierzą.
  Zupełnie jak to, że nikt nigdy 'nie głosuje' na Jarosława i jego świtę.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 21. ad Iva) Mnie też to zastanawia. Skoro nikt nie głosuje, to skąd te głosy? Skoro nikt w to nie wierzy, to skąd to święto?

  OdpowiedzUsuń
 22. ... ale w gruncie rzeczy są to najprawdopodobniej pytania retoryczne, a przynajmniej dość proste. Jeśli chodzi o Jarosława, prawdopodobnie nie spotykam wielu ludzi, którzy na niego głosują, gdyż nie mam znajomych o takich poglądach. Poza tym pamiętam wnioski jakiegoś socjologa tuż po wyborach, dotyczące kwestii, dlaczego w sondażach był zdecydowanie niższy wynik niż ostatecznie wyszło w wyborach. Otóż, jego zdaniem, część elektoratu po prostu się nie przyznaje na kogo będzie głosować.

  Co do dogmatu... Większość osób określających się katolikami tak naprawdę nimi nie jest. Zazwyczaj są heretykami kwestionującymi niektóre z dogmatów tego Kościoła lub tzw. rozmytymi deistami, wierzącymi nie tyle w to, co głosi Kościół katolicki, co raczej w to, że "coś musi być".

  OdpowiedzUsuń
 23. tak, to jest coś na zasadzie: jestem chrześcijaninem, katolikiem, ale nie chodzę do kościoła co niedzielę, bo księża są głupi, no i nie uznaję tego tamtego i owego, bo to głupie, ale jestem katolikiem, bo Krysia piętro niżej to ona postanowiła nie być już katoliczka i przeszła na ateizm to ją teraz wszyscy na osiedlu palcami wytykają i od kociorzy wyzywają, to ja wolę tak nie mieć, to dla świętego spokoju wpuszczam księdza po kolędzie i daję mu 20 zł w kopercie, żeby z ambony nie obgadał, a poza tym to ja i tak w konfesjonale wszystkich grzechów nie mówię, bo po co ksiądz ma wiedzieć, że antykoncepcję stosujemy...

  OdpowiedzUsuń
 24. ad Piotrek) To co napisałeś i tak przedstawia hipotetyczny tok myślenia o jakimś tam stopniu samoświadomości (wie, czemu oszukuje). Najczęściej i na taką chociażby refleksje nie można liczyć.

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy ktoś strzelał do tej tabliczki? Ja teraz łapie anioły z księdzem Natankiem:)

  OdpowiedzUsuń
 26. ad Czarny(w)Pieprz) Ja też się do niego wybieram ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. a skoro ktoś tak, a nie inaczej postępuje i uważa, że czyni dobrze, to czemu zwyczajnie nie przyzna się do tego, czemu się swoich czynów/poglądów wstydzi? Tego nie zrozumiem nigdy! Ja nie krzyczę, że jestem ateistką na prawo i lewo, bo to moja sprawa osobista, ale gdy ktoś mnie o to pyta, kolokwialnie mówiąc - nie ściemniam tylko potwierdzam. Nie rozumiem, gdy ktoś krytykuje np. hipokryzję kościoła a w wciąż w nim tkwi. Przepraszam, trochę zboczyłam z tematu:)

  OdpowiedzUsuń
 28. ad Iva) To co opisałaś, a czego nie rozumiesz, ma swoją nazwę. To się nazywa hipokryzja. Tłem zazwyczaj jest tchórzostwo lub hipokryzja. Oficjalna apostazja widać przerasta niektórych.

  OdpowiedzUsuń
 29. Generalnie opisujesz wszystko prawidłowo (chwali się wiedza).
  W Licheniu nie byłem, wiec i grobu nie widziałem. Na moje oko jest to albo robota złośliwca, który postawił lub przerobił tę tabliczkę. Albo jakaś forma symbolicznego grobu typu "tu składamy "do grobu" na ręce Matki Bożej wszystko to co złe w naszym życiu... ale tego za cholerę nie zrozumiecie, więc tłumaczenie nie ma sensu, misjonarzem się nie czuję.

  A żeby nie było tak minorowo to na koniec anegdotka - Podróżujemy z żoną po Włoszech w towarzystwie księdza Zbigniewa Duszy, który tu studiował 10 lat i zna Włochy od podszewki. W pewnym miejscu bodajże w Orvieto przystaje przed jakimś sanktuarium i z iskierkami mówi - "kochani tu jest sanktuarium świętego kogoś tam, trzeba wam wiedzieć że na świecie jest siedem relikwii głowy tego świętego, ale ... tylko trzy prawdziwe..."
  (od razu dodam że był to żart!, bo niektórzy mogli by się nie zorientować)

  OdpowiedzUsuń
 30. Eaa - "Na tym polegają tajemnice wiary, których nie da się objąć rozumiem ;)" - jak wiara to nie rozum - jeśli coś postrzegam rozumem to WIEM że to coś istnieje i jaki ma właściwości! Wtedy na cholerę mi wiara? A tam gdzie nie ma, bo być nie może, wiedzy - posługujemy się wiarą.
  Ty zresztą sama też wierzysz że nadejdzie jutrzejszy dzień... ale on wcale nadejść nie musi. Najprawdopodobniej jutro znów wstanie słońce, ale z wiedzy kosmologicznej wynika że jest co najmniej kilka zdarzeń nagłych, które mogą zajść bez wcześniejszych ostrzeżeń ze strony nauki, i w krótkim czasie albo eksterminują całe życie na naszej planecie, albo... rozwalą całą planetę.

  Więc skoro już ustaliliśmy że wszyscy jesteśmy osobami wierzącymi, to może przestaniecie naśmiewać się z tych których wiary nie rozumiecie?

  OdpowiedzUsuń
 31. Ps - tam miała być "Ela" - ale mi dzieciaki kolejny raz rozgromiły klawiaturę.

  OdpowiedzUsuń
 32. ad makroman) Anegdotka z głowami przednia, księdzu chwali się dystans do swojej religii.

  Jeśli jutrzejszy dzień nie nadejdzie to albo zweryfikuję moje przekonania, albo mnie nie będzie. Wadą wiary jest to, że jest niefalsyfikowalna. To ją odróżnia od teorii naukowych, z których każda ma swoje warunki falsyfikowalności (wywrotności), czyli wiadomo, jakie obserwacje mogą ją podważyć.

  OdpowiedzUsuń
 33. Trafnieś to acani opisała.
  Tylko że to co dla jednych jest wadą, dla innych jawi się jako zaleta.

  OdpowiedzUsuń
 34. Pozostaje podpisać protokół rozbieżności :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie napisali to w formie komentarza. Usunęłam.

   Usuń
 36. Dziękuję, usuwam zatem swój post gdyż stał się bezprzedmiotowy.

  OdpowiedzUsuń

Będzie miło, jeśli podpiszesz się pod swoim komentarzem.
Różne opcje podpisu wybierzesz z rozwijanej listy pod oknem, gdzie wpisujesz komentarz.
Wystarczy imię lub nick w polu NAZWA.