Jeżeli język nie jest poprawny,
Mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć,
Jeżeli mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć,
Nie będzie zrobione to, co ma być zrobione,
A wtedy moralność i wszystkie sztuki ulegną zepsuciu
I sprawiedliwość zejdzie na manowce
I wszyscy popadną w stan bezładnego pomieszania.

Konfucjusz
_____________________

26 października 2013

10 Dobre miejsce

Żeby właściwie zareklamować cechy oferowanego produktu, trzeba znać potrzeby targetu. Jeśli chodzi o potrzeby zwłok to chyba powinno być przede wszystkim przytulne. Jeżeli chodzi o potrzeby gości... Widokowe? Kto jest targetem?


Będzie miło, jeśli podpiszesz się pod swoim komentarzem. Różne opcje podpisu wybierzesz z rozwijanej listy pod oknem, gdzie wpisujesz komentarz. Wystarczy imię lub nick w polu NAZWA.

10 komentarzy:

 1. Z dobrym miejscem na cmentarzu jest tak samo, jak z dobrym miejscem zamieszkania. Liczy się lokalizacja...zmarłym może być to obojętne (chociaż pewności nie mam), ale goście (rodzina, znajomi a nawet hieny cmentarne) bardziej cenią miejsce blisko bramy wejściowej, przy wyasfaltowanej alejce, w pobliżu kranu z wodą itd. Liczy się też sam cmentarz, lepszy komunalny niż parafiany, gdzie zarządca chodzący zazwyczaj w czarnej sukience może "wydziwiać", czyli podnosić opłaty według przysłowiowego "widzimisię"....mieć "za złe", że na tabliczce na grobie nie ma zwyczajowego "świętej pamięci" itd. A że wszystko jest na sprzedaż, więc i miejsce pochówku również. Amen...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Toteż mnie to ogłoszenie nie oburza wcale. Mnie tylko dziwi, że ludzie uważają, że cmentarze są dla martwych.

   Usuń
 2. Jako posiadaczka informacji z jednej stony-obstawiam,że grupa docelowa czyli najbardziej zainteresowana,to rodzina.Resztę dopowiem gdy poznam szczegóły ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie poznasz szczegółów. Na tym polega bycie martwym.

   Usuń
 3. W Bielsku to chyba z dobrym widokiem na góry:):),ale w tamtym miejscu to będzie raczej trudne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego cmentarza gór raczej nie widać. Zapewne chodzi o zwykłą wygodę, na przykład niewielką odległość od śmietnika i bramy.

   Usuń
 4. No cóż, targetem jest najpeweniej rodzina, bo co zmarłego obchodzi to dobre miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To proszę mi teraz wytłumaczyć, dlaczego wielu ludzi się tak oburza lub krzywi, kiedy mówię, że cmentarze są tak naprawdę dla żywych. Im są potrzebne.

   Usuń
 5. Cmentarze są tylko dla żywych. Są dobrym miejscem na refleksje nad własnym przemijającym życiem. Śmiertelnie zmarły - szczególnie ten po kremacji - nie jest już niczego świadomy, nie ma go w fizycznym wymiarze. Ziemski 'film' się skończył, rozpoczął się nieświadomy sen, który potrwa miliardy lat. Czas ucieka, wieczność czeka... każdy tego już doświadczał i doświadczy ponownie. Coś powołało nas do istnienia z nicości do której i tak powrócimy. Nie było nas tu przez miliardy lat. Pobędziemy tu 'chwilę' i wrócimy w nicość nieistnienia. Takie życie ;) M.

  OdpowiedzUsuń

Będzie miło, jeśli podpiszesz się pod swoim komentarzem.
Różne opcje podpisu wybierzesz z rozwijanej listy pod oknem, gdzie wpisujesz komentarz.
Wystarczy imię lub nick w polu NAZWA.